Makijaż permanentny

Home / Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest zabiegiem dającym długotrwały efekt i w związku z tym wymaga od linergistki profesjonalizmu i doświadczenia. Zabieg polega na wprowadzeniu w naskórek naturalnych barwników, które utrzymują się na skórze od 3 do 5 lat, w zależności od typu skóry, miejsca pigmentacji, codziennej pielęgnacji czy też prowadzonego trybu życia.  Głównym celem makijażu permanentnego jest poprawienie wyglądu twarzy poprzez naturalne podkreślenie oczu, brwi lub ust. Przed jego wykonaniem stosowane jest znieczulenie miejscowe. Następnie wykonywany jest rysunek próbny w czasie którego klientka może zdecydować się na ostateczny kształt kreski brwi, oczu czy też ust.  Ustalany jest również kolor, który uwzględnia typ urody klientki oraz przyzwyczajenia.

 

Makijaż permanentny oczu:

Kreska górna powiększy oko i sprawi wrażenie, że rzęsy staną się grubsze. Kreska na dole „otworzy oko” i nada spojrzeniu głębię. Kreska dolna może być wykonana na 1/3 oka dzięki czemu również, tak jak i kreska górna – optycznie powiększy oko.

 Makijaż permanentny oczumakijaż permanentny

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi może skorygować kształt i formę łuku brwiowego lub uzupełnić brakujące włoski. W przypadku makijażu permanentnego brwi stosowana jest metoda włosa, która polega na pigmentowaniu brwi zgodnie z ich naturalną linią porostu. Ten makijaż szczególnie polecany jest osobom, które cierpią na ubytki włosów na powierzchni brwi, są uczulone na kosmetyki bądź też chcą zaoszczędzić czas. Metoda włosa inaczej nazywaną metodą piórkową pozwala na zrekonstruowanie i uzupełnienie włosów brwi dając tym samym efekt jak najbardziej naturalny i trwały.

 Makijaż permanentny oczu Makijaż permanentny oczu Makijaż permanentny brwiMakijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust sprawi, że usta będą optycznie większe. Co więcej wyrówna brak asymetrii, która jest przypadłością nie jednej kobiety. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, których usta są zbyt wąskie, blade lub mają nieregularne kontury. Po zarysowaniu odpowiedniego konturu, wprowadza się barwnik, którego kolor zależy już od indywidualnych oczekiwań – może być zbliżony do naturalnej barwy ust, albo bardziej wyrazisty – czerwony lub różowy. Można wykonać makijaż permanentny ust kontur lub kontur z cieniowaniem. Polecam zdecydowanie drugą metodę ponieważ usta nabierają wtedy zdecydowanego kształtu, a kontur nie jest aż tak widoczny.
Po wykonaniu makijażu permanentnego ust warto pamiętać o nakładaniu na nie pomadki lub innych preparatów np. wazeliny. Efekt będzie wtedy bardziej widoczny a usta staną się jeszcze pełniejsze.

 Makijaż permanentny ust

Po przeprowadzonym zabiegu efekt może być znacznie przerysowany. Pojawia się delikatna opuchlizna i zaczerwienienia, która znika po krótszym lub dłuższym czasie (od kilku dni do kilku tygodni), a makijaż staje się delikatniejszy.
Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie zarówno dla kobiet podróżujących, uprawiających sport oraz dla tych, które chcą wydobyć swoje atuty lub skorygować ewentualne niedoskonałości. Zabieg wykonany u kwalifikowanej linergistki daje oczekiwane rezultaty jak i jest trwały oraz bezpieczny.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

NASZ FB 

Leave a Reply

Your email address will not be published.