Kwasy peel mission

Kwasy peel mission

PEEL MISSION LOGO

 

1Peelingi-PEEL-MISSION

 

Peeling chemiczny jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów złuszczających. Procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu i pH w celu kontrolowanego niszczenia zmian chorobowych i wad kosmetycznych.

Peeling chemiczny jest doskonały dla osób w każdym wieku. Reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom, pomaga zachować gładką i promienną cerę dwudziestolatkom, po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.

W naszym gabinecie pracujemy na produktach polskiej firmy Peel Mission.

AZA PEEL
Kwas azaleinowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalnie powstrzymując wolne rodniki. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów.

Dla kogo?
Zabieg rekomendowany jest dla cer naczyniowych, wrażliwych i tych skłonnych do rumienia.
Dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych. Stosowany w leczeniu melasmy, ostudy, plam barwnikowych i przebarwień pozapalnych.

LACTO
peeling chemiczny do cery wymagającej z kwasem laktobionowym

Kwas laktobionowy to nowa generacja kwasów! Wykazuje łagodniejsze działanie niż kwasy owocowe , nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry.

Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne. Podczas aplikacji peelingów LACTO PEEL nie występują typowe dla innych hydroksykwasów objawy takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry.

Dla kogo?
Dzięki tym właściwościom znajduje on zastosowanie w pielęgnacji następujących rodzajów skór: ze stanami zapalnymi, w AZS, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym, łojotokowym zapaleniu skóry, skóra z teleangiektazjami, skóra z rumieniem, skóra wrażliwa.

Olbrzymią zaletą tych preparatów jest możliwość ich stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy dzięki swojej budowie nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.

VITAMIN C PEEL  innowacyjna odnowa skóry

To innowacyjna kompozycja dwóch składników, kwasów askorbinowego i laktobionowego. Witamina C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, i wpływa na spłycenie zmarszczek.

Dodatkowo: ma unikalną właściwość wiązania i zatrzymywania wody w naskórku, wygładza i zmiękcza naskórek, posiada działanie antyoksydacyjne, reguluje odnowę komórkową, łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry.

Wskazania do zabiegu:
Cery naczyniowe, wrażliwe, skłonne do rumienia, skóra palacza, kuracja po kąpielach słonecznych, osoby, u których zaobserwowano obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych tzw. „pajączki naczyniowe”, skóra wysuszona, poszarzała.

Shiki Peel

peeling na bazie kwasu szikimowego o bardzo silnych właściwościach złuszczających bez efektu podrażnienia skóry. Czasami dochodzi tylko do delikatnego zaróżowienia.
Nałożony przed innymi peelingami spotęguje ich działanie. Sprzyja wyrównaniu poziomu nawilżenia skóry, która odzyskuje jędrność i elastyczność. Kwas szikimowy ceniony jest również ze względu na działanie przeciwtrądzikowe. Odblokowuje zaczopowane ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu
liczba stanów zapalnych zostaje zminimalizowana.

Działanie:
– działanie eksfoliacyjne bez efektu podrażnienia, zaczerwienienia i przesuszenia skóry
– podnosi poziom nawilżenia skóry, w efekcie uelastyczniają
– regeneruje skórę z objawami fotostarzenia

Wskazania:

– zabieg anti-aging
– zabieg przeciwtrądzikowych

 

Phytic Peel

To łagodny, peeling chemiczny oparty na kwasie fitowym. Poprzez zdolność blokowania jonów miedzi, zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia. Jest także łagodnym eksfoliantem wykazującym działanie nawilżające, obkurczające rozszerzone naczynka i antyoksydacyjne.

Działanie:

– zapobiega powstawaniu przebarwień i zmniejsza już istniejące
– wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową
– chaletuje metale ciężki, zapobiegając powstawanie wolnych rodników

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.